חיפוש

4 דברים שיש לשקול כאשר בונים תוכנית המשכיות עסקית

כ- 25% אחוז מהעסקים שמאבדים גישה לנתונים שלהם לא יפתחו מחדש.

המשמעות של עובדה מטלטלת זו היא שלספקי שירותים יש מחויבות כלפיהם, במקרה והמניע הכספי לכך אינו מספיק, להבטיח כי ללקוחות שלהם יש תוכנית המשכיות עסקית. אפילו בזמנים בהם לא מתרחשת השבתה מוחלטת, יש לתוכנית השפעה של תפוקה של עובדים, שביעות רצון לקוחות ומוניטין של חברה.

המשכיות עסקית היא תהליך המבטיח עמידות של  שירותי המידע בפני תקלות נתונים המתרחשות באופן מכוון או במקריות. לעיתים, בעיות של המשכיות עסקית הן פשוט תוצאה של טעות אנוש. לעיתים, מישהו מוחק קובץ חיוני ממערכת וגורם לה לתקלה. במקרים אחרים, כשל במכשירים או אפילו אסונות טבע הם חלק מהתהליכים שיש להטמיע בפרוטוקול במסגרת התוכנית להמשכיות עסקית.

1. תשתית

כיצד אנו יכולים לסייע ללקוחות שלנו לפתח תוכנית המשכיות עסקית? קודם כל, אנו צריכים לבחון את כל תשתית ה- IT המלאה שלהם, כדי לקבוע היכן עלולות להימצא נקודות החולשה. אולי ללקוחות יש הרבה עובדים ניידים המשתמשים במכשירי קצה מרוחקים, טאבלטים וטלפונים. אולי הלקוח משתמש בענן ציבורי במערך שלו. מה שאנו מוצאים במערך יסייע לקבוע באילו בעיות נצטרך לטפל בתוכנית ההמשכיות העסקית.

2. השבתה מרבית המקובלת

שיקול שני הוא ההשפעה היחסית על העסק באם מידע עסקי אובד או הופך לבלתי נגיש למשך זמן מסוים. ישנה הנחה הקובעת כי קיים קשר ישיר בין הזמן, הכסף והמאמצים שמשקיעים בתוכנית המשכיות עסקית לבין כמות הזמן הנדרש להתאוששות המערכת העסקית. אם המערכת היא חיונית לפעילות, אז היא צריכה להיכלל בתוכנית בה ניתן לאחזר את המידע תוך דקות או אפילו שניות. לדוגמא, ב- Acronis, מוצרי Acronis Backup מציעים מאפיין לאחזורר מידי אשר יכול להביא לאחזור של אימג' תוך 15 שניות. כמובן שכדי לעשות זאת יש להשקיע בסביבת וירטואליזציה עם מאגר של VMMים מוכנים לפעולה.

3. תלות

שיקול שלישי הוא הדרך בה המערכות קשורות יחדיו. אם ישנה תלות גבוהה, תוכנית ההמשכיות העסקית תידרש להתחשב בכך. חשוב להבטיח כי כאשר מערכות חוזרות לפעילות, תוכנית ההמשכיות העסקית תצבע אחזור של מערכות בסדר הנכון, כדי להבטיח כי עובדים יכולים לחזור לעבודה במהירות ולייצר הכנסות לחברה. Acronis מציעה את Acronis Disaster Recovery Service  כדי להבטיח כי המערכות ואפילו מרכזי מידע שלמים יוחזרו לפעילותת אפילו לאחר השבתה שלמה. אנו שומרים על עלויות נמוכות באמצעות הפעלה של סביבה וירטואלית במרכזי הנתונים tier4 שלנו, כדי שהלקוחות שלך יוכלוו להתחיל באופן מיידי.

4. הגדרה ברורה של תהליכים

לבסוף, חייבות להיכתב תוכניות המשכיות עסקית. לעיתים קרובות מתרחש שיבוש בדיוק ברגע בו עובד מרכזי שיצר את התוכנית יהיה חולה או בחופשה. אנו לא רוצים להשאיר את הדברים האלה ליד המזל. התוכנית חייבת לכלול את כל הצעדים ההכרחיים לאחזור של כל מערכת ומערכת במערך ה- IT, כולל תוכנית מקיפה עבור מרכז הנתונים המלא

תוכנית ההמשכיות העסקית חייבת להיות נגישה ומעודכנת עבור כל תהליך עסקי. חשוב כי התוכניות האלה ייבחנו באופן תקופתי וכי עובדים מרכזיים יוכלו לעשות זאת באופן עצמאי. הדבר דורש הכשרה. Acronis מציעה שירותים מקצועיים מצוינים ותוכניות הכשרה שיציידו את הצוות של הלקוח שלך.

רוצה ללמוד יותר על פתרונות התאוששות מאסון? לחץ כאן

4 מאפיינים חדשים וייחודיים של אקרוניס:

קונסולה אחידה לענן ולרשת המקומית הנגישה מכל מכשיר ומרכזת את כל תכניות הגיבויים בארגון וחוסכת שעות IT.

לראשונה בעולם, הגנה מוחלטת גם על השרתים הפיסיים של Windows & Linux בנוסף להגנה על הסביבה הוירטואלית, הענן, האפליקציות והמכשירים הניידים.

אחזור מאסון ושחזור קבצים מלא תוך 15 שניות ללא צורך בהזזת מידע.

אחזור ל- VMware ESXi™לא רק למכונה הוירטואלית אלא גם לחומרה עצמה והגן על התשתית.

שתף:

פוסטים נוספים:

LastPass & TeamViewer Event

  LAST CALL  LastPass & TeamViewer Tensor Event אל תחמיצו את האירוע הקרוב שלנו, ביום שלישי, ה- 20 ביוני.  באירוע נעמיק בשני פתרונות שהפכו את

Read More »

צור קשר עם נציג
Multipoint Group

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם