חיפוש

11 סיבות למה אתה צריך לגבות את Office 365

אין ספק שמיקרוסופט אופיס 365 הפך לאחד מעמודי התווך של עבודה בארגונים. ככזה הוא גם גרם להעברת מידע רגיש של ארגונים אל הענן. בסוף 2019, מיקרוסופט דיווחה על 200 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם, ומאז המספר רק התרחב. הבעיה היא שארגונים רבים לא עוצרים לשאול את עצמם: "עד כמה הנתונים שלי מוגנים?", כאשר רובם חושבים כי הגנת וגיבוי הנתונים הם חלק מהחבילה. אך רבים מופתעים לגלות כי מיקרוסופט אינה מספקת אסטרטגיית גיבוי מוגדרת לאופס 365.

אין בדברים לומר שמיקרוסופט אינה מספקת כלל הגנה על נתונים. ישנם מספר כלים ומאפיינים באמצעותם חבילת Office 365 יוצרת מערך בסיסי לשימור הנתונים. עם זאת, רוב הארגונים זקוקים להבטיח כי יש להם גיבוי מהודק היטב, המספק מענה בכל מצב.

אלה הסיבות המרכזיות בזכותן אתה צריך אסטרטגיית גיבוי אמיתית עבור Office 365

1. מיקרוסופט אינה אחראי על הנתונים שלך

בעוד מיקרוסופט אחראית על זמינות תשתית השירות שלה, אתה הוא זה שנושא באחריות לנתונים אשר נשמרים בשירותים האלה. מודל האחריות המשותפת של Office 365 הוא עובדה מוכרת, והוא מזכיר לנו כי אחזקת השירותים וזמינות הנתונים דורשת מאמץ משותף. כך מיקרוסופט מגדירה זו בהסכם השירות:

"זמינות שירות: אנו שואפים לשמור על השירותים שלנו פועלים ורצים; עם זאת, כל השירותים המקוונים סובלים משיבושים והפרעות מידי פעם, ומיקרוסופט אינה אחראית לכל שיבוש או אובדן שאתה עלול לסבול מהם כתוצאה מכך. במקרה של הפסקת שירות, ייתכן ולא תוכל להשיג את התוכן או הנתונים שאחסנת. אנו ממליצים על גיבוי קבוע של התוכן והנתונים שאתה מאחסן בשירותים או מאחסן באמצעות אפליקציות צד ג'".

מיקרוסופט מציעה מספר כלים שיסייעו לך להשיג הגנה מסוימת עבור אופיס 365, עם זאת, האחריות על הגנה על הנתונים עדיין נופלת בסופו של דבר עליך. יש לשקול שימוש בתהליכי הגנה טובים מסוגם, כגון חוק הגיבוי 3-2-1 אשר מציע כי תמיד יהיו לך 3 עותקים של הנתונים, המאוחסנים ב-2 סוגי מדיה שונים, כאשר אחד לפחות נמצא באתר מרוחק.

2.חוסר היכולת לאחזר לנקודה בזמן מונע התאוששות ממתקפת כופר

אופיס 365 אינה מספקת דרך ללקוחות Exchange Online לבצע גיבוי. המשמעות היא שאם עובד מאפשר לתוכנת כופר, בטעות, להדביק את הדואר האלקטרוני שלו ב- Office 365, אז לא קיים גיבוי שיאפשר לאחזר את התוכן למצב בטוח. זהו אתגר משמעותי עבור ארגונים. בעוד אופיס 365 מאפשר לאחזר הודעות ספציפיות שנמחקו מתיבת הדואר, או לאחזר תיבת דואר שנמחקרה, הוא אינו מאפשר להחזיר את הדואר האלקטרוני לנקודה קודמת בזמן.

3. ניהול גיבויים של אופיס 365 עבור מספר ארגונים בכלי אחד

לקוחות Office 365 רבים צריכים לנהל צוות המוגדר תחת ארגונים שונים בשירות. בעבר, מנהלים יכלו להיכנס לכל ארגון בנפרד כדי להגדיר שירותים של שימור נתונים. בין אם החברה שלך ממזגת יחידות עסקיות חדשות, או אתה מבצע אאוטסורסינג של ניהול Office 365, אתה צריך את היכולת לנהל את הגיבויים שלך לרוחב מספר ארגונים. לדוגמא, באמצעות הפתרון Altrao Office 365 Backup.

4. כלי משילות בנתונים זמינים רק בגרסאות מסוימות של Office 365

כל הכלים המובנים בתוך Office 365, גם אם הם יעילים, זמינים רק בגרסת Enterprise E3, וגם אז כלים מסוימים עלולים להיות זמינים רק בחלק מהמצבים. אם אתה משתמש בגרסה שונה מזו, אז יכולות ההגנה של Office 365 הן מוגבלות יותר.

5. אחזור לנקודה בזמן עבור OneDrive ו- SharePoint מוגבל ל- 30 יום בלבד

מדובר בנקודה מטרידה פחות מאשר המחסור באחזור לנקודה בזמן עבור Exchange Online, אבל עדיין יכולות להיווצר מכך בעיות לארגונים. אם אתה צריך אחזור לנקודה בזמן מעבר ל-30 יום, אז יש צורך בפתרון חיצוני לגיבוי Office 365.

6 . אתה רוצה לשמור על גישה לנתונים במהלך השבתה

זה לא סוד שכבר נחוו השבתות בשירות Office 365 בעבר. השירות מספק רמה מרשימה של זמינות ו- SLA מצוין. אבל כמעט כל שירות ענן יחווה נפילות – בין שניות ספורות למספר ימים. חלק מהארגונים יכולים להסתדר בלי גישה לנתונים האלה, אבל עבור רבים אחרים גישה רציפה היא קריטית לעסקים.

7. יותר אפשרויות אחזור לקיצור זמני התאוששות

רוב מאפייני הגנת הנתונים של Office 365 אינם מספקים את היכולת לאחזר נתונים מחוץ ליעד המקורי. אם חשבון המשתמש כבר אינו קיים יותר או שאתה רוצה לשלוח את הנתונים לתיבת דואר אחרת, לא תוכל לעשות זאת.

8. מניעת חיובים בלתי צפויים על שמירת נתונים

אין דבר גרוע מלקבל את החיוב החודשי של Office 365 ולגלות שאתה משלם מעבר לצפוי. הדבר יכול להתרחש כאשר נתונים רבים מידי נשמרים במסגרת מדיניות שימור הנתונים של Office 365. כל תוכנית מגיעה עם מכסת אחסון. כאשר אובייקט ב- SharePoint online נמחק הוא עובר למה שנקרא "ספריית שימור". כל הנתונים יחדיו מחושבים אל מול המכסה, וכאשר חוצים את המכסה מתווספות עלויות.

9. אין צורך לשמור רשיונות עודפים כדי לשמור על הנתונים

מאפייני שימור הנתונים המובנים ב- Office 365 פועלים רק לגבי משתמשים פעילים. אם עובד עוזב את הארגון, אתה צריך להמשיך להשתמש במנוי כדי לשמור על גישה לנתונים שלו. באמצעות שימוש בפתרון גיבוי חיצוני, כגון Altaro O365 Backup, אתה יכול לשמור על הנתונים נגישים דרך פתרון הגיבוי.

10. פתרון גיבוי חיצוני מגן עליך מפני קריסה של תשתית Office 365

אם אתם משתמשים ב- Office 365, אז אתם במסע אל עולם הענן. על אף שעדיין לא ראינו אירוע ענק של אובדן נתונים מצד אחד מספקי הענן הגדולים, המציאות היא שזה יכול לקרות. כאשר זה יקרה, תרצו להיות בטוחים שהשליטה בידיים שלכם, וכי תוכלו לאחזר את תיבות הדואר והמסמכים.

11. את/ה זקוק לגיבוי פשוט וקל לשימוש של Office 365

מאפייני הגיבוי והאחזור של O365 מפוזרים בין כלים ושירותים שונים. מדיניות שימור נתונים משמשת כדי לקבוע כמה זמן נתונים יאוחסנו לאחר מחיקה. ישנן מספר שכבות של סלי מחזור שאתה יכול לאחזר מהם, וייתכן שתזכה לחיוב נוסף אם אחד משתמש עובר את המכסה שלו. עם פתרון גיבוי חיצוני של Office 365, אתה מקבל את כל יכולות הגיבוי תחת כלי אחד.

שתף:

פוסטים נוספים:

LastPass & TeamViewer Event

  LAST CALL  LastPass & TeamViewer Tensor Event אל תחמיצו את האירוע הקרוב שלנו, ביום שלישי, ה- 20 ביוני.  באירוע נעמיק בשני פתרונות שהפכו את

Read More »

צור קשר עם נציג
Multipoint Group

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם