חיפוש

Backup Solutions

פתרונות גיבוי מקומי ובענן לעסקים

גיבוי הוא קו ההגנה האחורי על הנתונים של כל ארגון. גם כאשר איומים חצו את גבולות הארגון ופגעו בקבצים, גם כאשר התשתיות עצמן קורסות, פתרון גיבוי טוב יכול להיות חבל הצלה מהיר ויעיל. שוק הגיבוי מתפתח כיום במהירות עם כלים חדשים, מגוון פתרונות גיבוי בענן ואוטומציה לניהול נקודות קצה. 

גיבוי בענן

ניתוח של גרטנר
שוק גיבוי כשירות
Backup-as-a-service

שוק הגיבוי בשירות נמצא בצמיחה מאוצת, בזכות קלות השימוש והמודלים הנוחים לצמיחה. מובילי IT, האחראים לפעילות הגיבוי בארגונים בגודל בינוני, יכולים לפשט את פעילות הגיבוי ולצמצם את גודל התשתית שהם נדרשים לנהל.

על פי בדיקה של גרטנר, רוב הלקוחות של גיבוי בענן הם ארגונים בגודל בינוני אשר מפעילים סביבות עם פחות מ- 100 מכונות וירטואליות ו- 25 טרה של אפליקציות וקבצי נתונים. פשטות תפעולית, שירותי עצמי ומודל צריכה מבוסס Opex הוא הגורמים המרכזיים להשקעה בפתרונות גיבוי בענן אצל ארגונים שכאלה.

בעוד ארגונים בגודל בינוני הם הלקוחות המרכזיים לגיבוי כשירות, גרטנר גם מזהה כי ארגונים גדולים שוקלים היצע של גיבוי כשירות המוצעים על גופי אירוח. מאחר ומארחים של גיבוי כשירות חוברים לספקי גיבוי מרכז נתונים, הפתרונות המוצעים הם מקיפים בהרבה ומותאמים לסביבות אנטרפרייז. בדרך כלל, מארחים של גיבוי ושירות מפעילים תוכנת גיבוי ומערכות אחסון במרכז נתונים. הנתונים המוגבים במערכת האחסון הזו משמשים בדרך קלל לאחזור בטווח קצר. גיבוי נוסף מתבצע בדרך כלל לאחסון לטייפ באתר מרוחק.

מגמות בשוק הגיבוי בענן:

אופק ספקי הגיבוי כשירות מתפתח במהירות, כאשר גם ספקים של גיבוי מרכזי נתונים וגם שחקנים חדשים ממשיך להוסיף יכולות חדשות כדי לבדל עצמם מהמתחרים.

בנוסף לאחסון/אחזור לבדם, ספקי גיבוי כשירות מתחילים להציע אחד או יותר מהשירותים הבאים:

 • התאוששות מאסון: אחזור אפליקציות מגובות בענן ציבורי או במרכז נתוני הגיבוי.
 • שימור לזמן ארוך: העברה של עותקים ישנים יותר לאחסון בעלות נמוכה, כגון טייפ או אחסון אובייקטים.
 • הגירה לענן: הגירה של אפליקציות מקומיות לענן ציבורי
 • זיהוי תוכנות כופר והתאוששות מבודדת: זיוהי התקפות של תוכנות כופר על נקודות קצה או נתונים מגובים, וייעול תהליך האחזור.

שוני גדול במודלים של תמחור בין ספקי גיבוי כשירות:

התמחור עבור נתונים מוגנים משתנה מאוד בין ספק לספק. חלק מהספקים גובים מראש לפי TB אחסון לחודש, בעוד אחרים גובים בסוף התקופה (לאחר דה-דופליקציה). המודלים להגנת נקודות קצה ואפליצקיות SaaS, כגון Office 365, הם אחידים בין הספקים, ובדרך כלל נגבים על פי משתמש.

ספקים מאפשרים BYOS כחלופה לאחסון מנוהל

ספקי גיבוי כשירות מסוימים מציעים את הגמישות לעשות שימוש בענן הציבורי הקיים של הלקוח לצורך אחסון נתוני גיבוי. זו אפשרות נוחה בתרחישים בהם הלקוח השיג מחירים טובים ישירות מול ספק הענן. עם זאת, לקוחות שכאלה גם צריכים לקחת בחשבון את ההשפעה של עלויות נוספות במהלך אחזור נתונים, כאשר הם מחשבים את סך עלות הבעלות (TCO)

על פי המלצות של גרטנר מובילי IT חייבים:

  • לבחור בספק גיבוי כשירות אשר מציע אפשרות לגיבוי מקומי על עותקים על מנת לקצר RTO ולהקטין עלויות רוחב פס.יש לבחור בספק גיבוי כשירות על פי היצע של מרכזי נתונים אזוריים, SLA וסוגי השירות שהוא מציע.
  • לבחור בספקי גיבוי כשירות המציעים אפשרות להגנה על אפליקציות IaaS ו- SaaS, בנוסף ל- VM, אפליקציות, ונתוני קבצים המאוחסנים בהפעלה מקומית ובנקודות קצה.
  • כתוצאה מההבדלים הגדולים בין פתרונות גיבוי מקומיים לפתרונות ענן, מבחינת יכולות, מודלים של צריכה והארכיטקטורה שלהם, לארגונים קשה לקבוע את עלות הבעלות הכוללת של פתרונות הגיבוי כשירות.
  • ככל שארגונים מעבירים יותר אפליקציות לענן ציבורי, הם חייבים לחשוב גם על גיבוי והגנה עליהם כאשר הם בוחרים פתרון גיבוי בענן.
  • מעבר לספק גיבוי כשירות חלופי הוא תהליך מורכב. יש להבין היטב את תנאי היציאה והמחויבות של ספק הגיבוי להעברת נתונים מלאה לספק החדש.
  • היה בטוח/ה כי תנאי הספק נבדקים על ידי צוות הסיכון והרגולציה של החברה, בכל הנוגע לפרטיות נתונים, בעלות על נתונים ומיקום.

גיבוי Office 365

אין ספק שמיקרוסופט אופיס 365 הפך לאחד מעמודי התווך של עבודה בארגונים, וככזה הוא גם העביר מידע רגיש רב אל הענן. בסוף 2019, מיקרוסופט דיווחה על 200 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם, ומאז המספר רק התרחב. הבעיה היא שארגונים רבים לא עוצרים לשאול את עצמם: "עד כמה הנתונים שלי מוגנים?" ורובם לוקחים את הגנת וגיבוי הנתונים כחלק מהחבילה. לכן, רבים מותעים לגלות כי מיקרוסופט אינה מספקת אסטרטגיית גיבוי מוגדרת לאופס 365.

 

אין בדברים לומר שמיקרוסופט אינה מספקת כלל הגנה על נתונים. ישנם מספר כלים ומאפיינים באמצעותם חבילת Office 365 יוצרת מערך בסיסי לשימור הנתונים. עם זאת, רוב הארגונים זקוקים להבטיח כי יש להם גיבוי מהודק היטב, המספק מענה בכל מצב.

קרא 11 סיבות מרכזיות בגללן אתה צריך אסטרטגיית גיבוי אמיתית עבור Office 365

 

מכיוון שמיקרוסופט אינה כוללת אפשרויות גיבוי מקומיות, Altaro עוזר לך לגבות ולשחזר את נתוני Office 365 שלך בקלות:

באמצעות Altaro Office 365 Backup, באפשרותך לגבות ולשחזר את כל תיבות הדואר והקבצים של Microsoft Office 365 בארגון שלך המאוחסנים ב- OneDrive וב- SharePoint באמצעות מנוי שנתי או רב שנתי. ותוכלו לנהל ולפקח באופן מרכזי על הגיבויים שלכם באמצעות קונסולת הניהול מבוססת הענן של Altaro. אתה מקבל גם אחסון גיבוי ללא הגבלה.

גיבוי Altaro Office 365 מגבה את הנתונים באופן אוטומטי עד ארבע פעמים ביום ושומר אותם במיקום גיבוי ענן מאובטח בתשתית Microsoft Azure של Altaro. קרא עוד >>

גיבוי נקודות קצה

עם התנועה הגלובלית אל עבר עבודה מהבית, הסיכון לאובדן נתונים, גישה בלתי מורשית או לפגיעה של התקפות סייבר גדל גם הוא. כתוצאה מכך, יש צורך גדול מאי פעם להטמיע פתרון גיבוי אוטומטי שנועד להיות שקוף עבור המשתמש.

ארגונים זקוקים לפתרון גיבוי נקודות קצה עוצמתי ומהיר, אך קל לשימוש, לצורך גיבוי מחשבים מבוססי חלונות.

טכנולוגיית הגיבוי לנקודות קצה מסייעת למנהלים לאבטח נתונים לרוחב מגוון אתרים, ללא תלות ברוחב הפס או סוג המכשיר. בלחיצת כפתור אתה יכול לגבות קבצים מסוימים או מערכת שלמה ליעד מרוחק לבחירתך.

בשונה משירותי סינכרון קבצים ושיתוף שמשאירים נתונים חשופים למחיקה בשוגג, תוכנות כופר או שחיתות ואובדן / גניבה של מכשירים, druva מספקת פיתרון גיבוי מאובטח וקבוע של נקודות קצה, כך שתמיד אפשר לשחזר את הנתונים של משתמשי קצה.

שחזר נתונים מכל מכשיר של משתמשי הקצה:
עם druva ניתן לשחזר את נתוני משתמשי הקצה מכל מכשיר או שולחן עבודה וירטואלי (כגון AWS WorkSpaces), באמצעות IT או באמצעות שחזור שירות עצמי כדי להפחית מעומס העבודה של מנהל המערכת.

פתרון הגיבוי של druva מספק הגנת נתונים בנקודות הקצה בעידן הענן. גיבוי עוצמתי ומהיר של נתונים בעמדות עבודה של משתמשי קצה ומכשירים ניידים. קרא עוד >> 

עצירת תוכנות כופר

לתוכנות כופר יש משימה – להצפין את הנתונים במערכות הקורבן, ולמנוע ממנו גישה עד אשר יעביר את דמי הכופר שנדרשו לידי התוקפים. לרוב, התקפות מתחילות בכך שהתקופים גורמים למשתמש קצה לפתוח קובץ או ללחוץ על קישור שנראים רגילים. בעוד קוד זדוני רגיל דורש הרשאות ליבה כדי לפעול, תוכנות כופר אינן מחייבות זאת מכיוון שהן מבצעות פעולה שהיא חלק מהפעולות הרגילות של מערכות מחשוב.
לכן כל כך קשה לעצור אותן, וזו גם הסיבה שהתרופה הטובה ביותר לתוכנות כופר מורכבת משני עקרונות מרכזיים:
–        ניטור מתמשך  וזיהוי חריגות לגבי קבצים חדשים וכאלה העוברים שינוי
–        תגובה מיידית לאיום

פתרון Infrascale Cloud Backup מספק את שני אלה. הוא מבצע ניטור רציף של שינויים בקבצים ויצירה של קבצים חדשים כדי לקבוע האם יש צורך בגיבוי שלהם. כאשר מתבצעת פעילות חריגה בהיקף השינויים בקבצים או בהיווצרות של קבצים חדשים מסוג מסוים, הפתרון ידע להתריע במהירות על התקפה אפשרית.

כחלק מהתגובה המהירה, ניתן להפעיל אחזור ללא מגע (ZTI). אחזור זה חוסך את הצורך להתקין מערכת הפעלה ואפליקציות על כל המחשבים שנפגעו. האחזור לנקודה ידועה כבטוחה נעשה ישירות מאימג'.

יש לזכור שלעיתים קרובות במקרים של מתקפה ספק האינטרנט עלול לנתק את השירות, ולכן יש צורך לשמור גם גיבוי מקומי ושאינו מחובר באופן רציף למחשב.

בדיקה ודיווח על גיבוי: את חייב לדעת שהגיבוי שאתה מבצע באמת מגן על הנתונים שלך, ובזמן הנכון. פתרון הגיבוי שלך צריך להציע דיווח ובדיקות של הגיבוי באמצעים שנוחים לך.

צור קשר עם נציג
Multipoint Group

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם