חיפוש

האקרים מנצלים את Zoom ותוכנות אחרות כדי לפרוץ לנקודות קצה

כך תקטינו את החשיפה לסיכון באמצעות Qualys
מאת: שיילש אתייל, סגן נשיא פתרונות עמידה ברגולציה, Qualys

מיליוני אנשים עברו לעבוד, ללמוד ולתקשר מרחוק בגלל COVID-19. כתוצאה מכך חלה עליה דרמטית במספר נקודות הקצה המפעילות Zoom ואפליקציות אחרות לשיתוף פעולה ועבודה מרחוק, כגון אאוטלוק, Teams, Webex, Slack, אופיס 365  ועוד. מאחר ונקודות הקצה האלה משמשות כדי לגשת לנכסים ונתונים רגישים של הארגון, יותר ויותר מתקפות סייבר ממוקדות בניצול חולשות ופרצות בכלי העבודה האלה.

שורה של פגיעויות ב- Zoom

פירצת יום האפס שנחשפה לאחרונה ביישום הקצה של Zoom, הציבה מספר עצום של נקודות קצה בסיכון. Zoom הגיבה במהירות רבה באמצעות הפצת עדכון לסביבות חלונות ו- Mac OS. אמנם Zoom היא כלי העבודה המדובר ביותר בחודשים האחרונים, מאז פרוץ הקורונה, אבל פגיעויות שכאלה עלולות להופיע גם באפליקציות שיתוף ועבודה אחרות, והן עלולות להעמיד נכסים ארגוניים בסיכון גדול.

פגיעויות שכבר דווחו עד היום לגבי Zoom:

  • דליפה של נתונים לפייסבוק – ב- Zoom אישרו כי מאפיין ה- Facebook SDK עבור iOS הוסר ועבר הגדרה מחדש.

  • מחסור בהצפנה מקצה לקצה – על פי הפוסט הזה בבלוג של Zoom, החברה הטמיעה ובדקה בקרים פנימיים כדי למנוע גישה בלתי מורשית לכל תוכן שהמשתמשים שלה משתפים במהלך שיחות, כולל וידאו, אודיו ותוכן צ'אט.

Zoom הגיבו במהירות לבעיות אבטחה שונות באמצעות עדכונים, כולל:

  • פירצה של הזרקת UNC Path: פגיעות UNC path injection הופיעה במספר תוכנות כגון Zoom, אאוקלוק ואחרות. תוקף מרוחק יכול לנצל את הפירצה באמצעות שליחת קישור זדוני שיאפשר לתוקפים לגנוב הרשאות של משתמשים הלוחצים עליו. כאשר מתבצעת שליחה של קישור UNC, מערכת חלונות תנסה להתחבר לאתר המרחוק באמצעות פרוטוקול שיתוף הקבצים SMB. מערכת חלונות, על פי ברירת המחדל, תשלח את שם המשתמש ואת סיסמא ה- NTLM תחת hash, אותה ניתן לחשוף באמצעות כלים חינמיים כגון Hashcat.

  • פגיעות אסקלציה של הרשאות (Privilege Escalation): החולשה קיימת בקוד טרום-התקנה שנארז יחד עם תוכנת הקצה של Zoom. הקוד יכול לעשות שימוש בלתי מורשה ב- API של AuthorizationExecuteWithPrivileges, כדי לנצל הרשאות.

  • פירצת הזרקת קוד: הדבר מאפשר לתוקף להקליט פגישות Zoom או לגשת למיקרופון ומצלמה על פי דרישה, באמצעות מעקף של מאפיין אבטחה.

כך תשמור על  נקודות הקצה מאובטחות באמצעות שירות ההגנה על נקודות קצה מרוחקות של Qualys

Qualys מציעה את שירות הגנת נקודות הקצה , המבוסס על יישום סוכן הענן של Qualys. השירות מספק תמונה כוללת בזמן אמת, לגבי נקודות קצה הכוללות Zoom ואפליקציות עבודה אחרות – הוא מזהה פגיעויות, מנהל את היגיינת אבטחת המידע, ומפעיל עדכונים במהירות וללא עלות.

היצע ההגנה על נקודות קצה מרוחקות מאפשר:

1. ניהול אוטומטי, בזמן אמת, של רשימת כל נקודות הקצה המכילות Zoom ואפליקציות לעבודה מרחוק שמותקנות עליהן

באמצעות שאילתה פשוטה המוצגת להלן, ניתן לגלות ולעקוב אחר מכשירים בהם מותקנת אפליקצית Zoom. המידע משולב עם מטה-דאטה כגון משתמשים, מעבדים, פורטים, מיקום גיאוגרפי ועוד. מעבר לכך, אתה יכול גם לבצע קיבוץ אוטומטי של נקודות קצה קיימות שיש עליהן Zoom. בתיוג של קבוצות מכשירים, ניתן להשתמש לצורך שאילתה, דיווח וניהול דרך פלטפורמת הענן של Qualys.

בנוסף, ניתן גם לגלות ולעקוב אחר מכשירים מרוחקים המפעילים כלי שיתוף ועבודה אחרים המותקנים עליהם, כגון אאוטלוק, Slack, Webex, Teams, Bluejeans ועוד.

ברגע שהמכשירים האלה זוהו, ניתן לקבץ אותם יחדיו באמצעות "תיוג דינאמי" לדוגמא כ" Collboration Tools"

2.קבל מבט מלא, בזמן אמת, לגבי כל הפגיעויות באפליקציות עבודה ושיתוף מרחוק אשר מהוות איום

אתה יכול לראות את כל המכשירים המרוחקים שיש להם את התיוג CollaborationTools ואשר מסומנים כבעלי פגיעויות ב- Zoom, באמצעות שאילתה פשוטה:

vulnerabilities.vulnerability.qid: 372477

לקוחות שיש להם את Qualys Threat Protection יכולים לזהות את האיומים האלה מבעוד מועד דרך עדכוני live feed על מנת לתעדף את הטיפול באיומים. במסגרת הפיד אתה יכול לראות את כל האיומים בעלי סיכון בינוני וגבוה, ואילו מכשירים ברשת מושפעים מהם.

פשוט לחץ על impacted assets כדי לצפות בכל המכשירים המושפעים מהפירצה ב- Zoom.

היכולת לקבל מבט מלא על כל הפגיעויות באפליקציות עבודה ושיתופיות לרוחב נקודות הקצה המרוחקות, היא חיונית לצורך תיעדוף של מאמצי העדכון, וכדי להבטיח כי המשתמשים וה- IT בכללותו נשמרים בטוחים. ניתן גם להוסיף ללוחות הבקרה שלך, לוח בקרה שהוגדר מראש לפגיעויות Zoom:

3. עדכון נקודות הקצה המרוחקות שיש בהן פרצות ב- Zoom תוך שעות בודדות – עם הפעלת עדכון ישירות מאתר הספק

שירות הגנת נקודות הקצה של Qualys, באמצעות Qualys Patch Management, מאפשר לך:

  • ניתן לבצע לבצע סינון של מוצרי Zoom, במסגרת קטלוג העדכונים, לפי Missing, כדי לבצע הפעלה של עדכונים אשר זמינים להם. ההורדה מבוצעת ישירות מאתר הספק, ללא העמסה על VPN או על רוחב הפס. זאת, בשונה מפתרונות ארגוניים בהפעלה מקומית, העלולים לחנוק את רוחב הפס וה- VPN במהלך העברת העדכונים דרכם.
  • ניתן להגדיר "עבודה יומית", במסגרת חלון עדכונים של 24 שעות, כדי להבטיח כי כל המכשירים המרוחקים ימשיכו לקבלאת העדכונים הדרושים מרגע שהם הופכים לזמינים.

המערכת מעודדת את המשתמשים להפעיל את העדכונים בהקדם האפשרי

4. ניהול שוטף של היגיינת אבטחת המידע ושל הגדרות - כדי למנוע ניצול של פרצות חדשות

חשוב לחזק ולנהל את נקודות הקצה המרוחקות כדי לשמור על היגיינה של אבטחת מידע. באופן זה ניתן למזער את הסיכון שפרצות חדשות המופיעות בכלי השיתוף והעבודה מרחוק לא ייוותרו חשופים כדי להיות מנוצלים על ידי תוקפים.

בקרת הגדרות האבטחה המשולבת ב- Remote Endpoint Protection (זמינה גם במערכת Qualys Policy Compliance) מאפשרת לנטר את הבקרות וכלי האבטחה הקיימים בחלונות ו- Mac OS. בכך ניתן להקטין את הסיכון שנובע מפגיעויות ב- Zoom ואפליקציות אחרות, ולהגן טוב יותר מפני פגיעויות עתידיות.

לביצוע בחירה של כל נקודות הקצה בהן מותקן ZOOM:

Qualys configuration ID – 8243 “Configure ‘Network Security:Restrict NTLM: Outgoing NTLM traffic to remote servers'”

קבלת תמונת מצב מלאה של כל ההגדרות בכלי העבודה מרחוק, לרוחב נקודות הקצה המרוחקות, מאפשרת לך לתעדף את מאמצי העדכונים שלך, ולהבטיח כי המשתמשים וה- IT נותרים מוגנים.

אבטחה נקודות הקצה המרוחקות שלך מפני פגיעויות בכלי שיתוף ועבודה מרוחק, כגון Zoom, תסייע לך למזער את ההפרעה לעסקים ואת הפגיעה בעבודה השוטפת, וגם למזער את החשיפה לדליפות וגניבת נתונים. באופן זה אתה מבטיח כי אתה מקבל את המירב מכלי השיתופיות במהלך מסע העבודה מרחוק בוא אנו נמצאים

שתף:

פוסטים נוספים:

LastPass & TeamViewer Event

  LAST CALL  LastPass & TeamViewer Tensor Event אל תחמיצו את האירוע הקרוב שלנו, ביום שלישי, ה- 20 ביוני.  באירוע נעמיק בשני פתרונות שהפכו את

Read More »

צור קשר עם נציג
Multipoint Group

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם